• Ви знаходитесь тут:

  • головна
  • Національно-патріотичне виховання

Напрямки роботи Іршиківського НВК з національно-патріотичного виховання

З Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді (Додаток до наказу Міністерства освіти і науки України від16. 06. 2015 р. № 641): «На сучасному етапі розвитку України, коли існує пряма загроза денаціоналізації, втрати державної незалежності та потрапляння у сферу впливу іншої держави, виникає нагальна необхідність переосмислення зробленого і здійснення системних заходів, спрямованих на посилення патріотичного виховання дітей та молоді – формування нового українця, що діє на основі національних та європейських цінностей: поваги до національних символів (Герба, Прапора, Гімну України), участі у громадсько-політичному житті країни, поваги до прав людини, верховенство права, толерантне ставлення до цінностей і переконань представників іншої культури, а також до регіональних та національно-мовних особливостей, рівність всіх перед законом, готовність захищати суверенітет і територіальну цілісність України.»

Тому національно-патріотичне виховання є пріоритетним напрямком виховання дітей та молоді в національній системі освіти. Воно має формуватися на прикладах історії становлення Української державності, українського козацтва, героїки визвольного руху, досягнень у галузі політики, освіти, науки, культури і спорту.

В навчальному закладі національно - патріотичне виховання має здійснюватися на всіх етапах навчання та забезпечувати всебічний розвиток, гармонійність і цілісність особистості, розвиток її здібностей та обдарованість, збагачення на цій основі інтелектуального потенціалу народу, його духовності і культури, виховання громадянина України, здатного до самостійного мислення, суспільного вибору і діяльності, спрямованої на процвітання України.

Для організації та оптимального планування національно-патріотичного виховання в Іршиківському НВК сформована нормативно-правова база, в якій зібрані закони, укази, листи та методичні рекомендації МОНУ, методичні рекомендації Відділу освіти, молоді та спорту Старокостянтинівської РДА, що регламентують роботу закладу щодо реалізації даного напрямку виховної роботи. (документи з національно-патріотичного виховання можна переглянути у вкладці "Нормативно-правова база")

В НВК розроблені заходи з реалізації Програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді, річний план заходів в рамках Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Джура», уроки мужності і ін. (Детальніше у вкладці "Заходи з реалізації Програми з національно-патріотичного виховання")

Напрямки роботи Іршиківського НВК з національно-патріотичного виховання:

1. Проведення тижня правових знань відповідно до річного плану.

2. Участь у флешмобах до Дня Вишиванки, Дня Миру, до міжнародної акції «Тризуб – це Україна» і ін.

3. Проведення виховних заходів з відзначення ювілейних дат визначних діячів в історії України (200-річчя від дня народження М. Вербицького, 150-річчя від дня народження М. Грушевського і ін.).

4. Проведення інформаційних та виховних годин до Днів пам’яті жертв голодомору та політичних репресій, героїв Крут, вшанування 73-річниці депортації кримських татар, пам’яті жертв Чорнобильської трагедії, 100-річчя української революції і ін.

5. Відзначення державних свят (День Захисника України, День Збройних Сил України, День Гідності та Свободи, День Соборності, День Героїв Небесної Сотні, День Європи, День Перемоги і ін.)

6. Проведення патріотичних свят та уроків мужності (Моя рідна Україна, я – твоя мала частина», «Герої не вмирають», «На сторожі людського життя» і ін)

7. Участь в акціях «Зігрій солдата», «Лист Захиснику України», «назустріч мрії» тощо.

8. Участь у конкурсах (патріотичної пісні «Україно, любий край!», «Козацький гарт», конкурс есе «Я – європеєць» і ін.)

9. Збір та передача волонтерами НВК з зону АТО необхідних матеріалів.

10. Організація та проведення зустрічей із бійцями АТО.

11. Активізація виховної роботи з учнями засобами всеукраїнської дитячої військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”).

12. Участь учнівського самоврядування НВК у районних національно-патріотичних проектах (оформлення матеріалів до книги пам’яті та звитяги «Про героїв сьогодення», волонтерська діяльність до Дня людей похилого віку і ін.)

13. Оформлення стендів «Небесна Сотня», «Їх пам’ятатимуть завжди» (фото й короткі відомості про військових Старокостянтинівського р-ну, які загинули в ході АТО; список військових з Хмельниччини, які загинули у неоголошеній війні на Сході), воїнів-афганців Іршиківської с.р.

14. Оформлення відповідних тематичних виставок інформаційних матеріалів та дитячих малюнків.

15. Постійне висвітлення матеріалів національно-патріотичного виховання на сайті НВК

16. Колективна та індивідуальна робота педагогічного колективу із оформлення посібників з національно-патріотичної тематики на ярмарку «Освіта Хмельниччини на шляхах реформування» (посібник «Твій подвиг вічний, Україно»- пед. колектив НВК (2015 р.), електронний посібник «Державні свята України» Клименко Л.М.(2016 р.), Посібник «Позакласні заходи з правознавства до Дня Права» Бабичук О.Д. (2017 р.)

Процес патріотичного виховання учнів НВК відповідає віковим і сенситивним періодам розвитку дитини та особистісним характеристикам.

Кiлькiсть переглядiв: 1053

Коментарi