День Вишиванки

2016-05-19

/Files/images/2015-2016_nr/IMG_3396.JPG

Всесвітній день вишива́нки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня (будній день). Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен бажаючий долучитись до свята одягає вишиванку й виходить у ній на роботу, в університет, школу чи садочок.

Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України. ( https://uk.wikipedia.org/wiki/День_вишиванки )

В нашому НВК напередодні Дня Вишиванки проходила акція «Вишиванка – дітям АТО» (http://irshyky-nvk.edukit.km.ua/news/id/275/vn/Вишиванка-–-дітям-АТО/ ).

В день Вишиванки більшість учнів та вчителів підтримали ідею свята й, незважаючи на погані погодні умови, прийшли в нашому національному одязі та провели цікавий і змістовний флешмоб, в ході якого учасники, декламуючи по черзі по 2 рядочки вірша, намагалися донести до всіх розуміння вишиванки як одвічного символу українського народу, його єдності, креативності та неповторності.

Одягнімо, друже, вишиванки — Наш чарівний український стрій. Не для когось, не для забаганки, А для себе, вірний друже мій.

Одягнімо вишиванки, друже, Як одвічний предків талісман. Хай не буде серед нас байдужих І один в нас буде отаман.

Одягнімо в свята і неділі, В будень, за потреби, одягнім І відчуєм — вороги безсилі Зруйнувати український дім.

Одягнімо вишиванки, друже, Хай побачить українців світ — Молодих, відважних, дужих, У єднанні на сто тисяч літ.

Василь Дерій

Відеофайл флешмобу до свята невдовзі можна буде переглянути за посиланням…wym-1464323304198

Кiлькiсть переглядiв: 179

Коментарi